Doğal Saç Modelleri ve Saç Renkleri

lar her zaman hayatımızın en önemli parçalarından biri olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Saçlarımız bizim için bu kadar değerliyken Saçlarımızın değerini ne kadar biliyoruz tartışılır.

 

Doğuştan var olan kendi Saçlarımız her zaman için en değerli varlıktır. Doğal Saç Modelleri ve Saç Renklerini genel olarak üçer başlık altında toplayabiliriz.

Saç Modelleri

Saç Renkleri


Saç Modelleri--Düz Saç Modelleri : İnsanların %70’in de doğuştan var olan Düz Saçlar genel olarak kimsenin pek şikayet etmediği Saç Modelleridir. ırkında, Asyalılarda, Kızılderililerde, ve Japonlarda, Avruplaıların büyük kesiminde çok yaygındır.

Doğal Saç modelleri

Doğal Saç modelleri

Saç Modelleri–Dalgalı Saç modelleri : Genel olarak akdeniz ülkelrinde yaşayan insan ırklarında mevcut olan Dalgalı Saç modellerinin en belirgin temsilcileri İtalyanlardır. Türklerde, Araplarda ve Kuzey Afrikalılarda yaygın olan Dalgalı Saç modeli, Düz Saçları olan birçok kişinin istediği tarzdır.

Doğal Saç modelleri

Doğal Saç modelleri

Saç Modelleri–Kıvırcık Saç modelleri: Kıvırcık Saç modelleri genel olarak Güney Afrika halklarında, , Arjantin gibi Güney Amerika ırklarında yaygın olan Saç modelidir. Kıvırcık Saçları olanların derdi Saçlarının nasıl düzleştirileceğidir. Çünkü en zor şekil alan Saç modelidir Kıvırcık Saçlar

Doğal Saç modelleri

Doğal Saç modelleri

Saç RenkleriAçık Saç Renkleri: Açık Saç Renkleri dediğimiz Sarı, açık Sarı, koyu sarı, bal rengi,açık bakır gibi renkler genel olarak soğuk iklim insanlarında bulunur. Özellikle Eski sovyet Cumhuriyetleri olan Ruslarda, , Beyaz Rusya, Hollanda, , İngiltere gibi Kuzey iklimin de yaşayan insanlarda Açık renk Saçlar çok yaygındır. Bilimsel olarakta kanıtlanmıştır ki Saç renkleri güneşten aldıkları ışıklar ve güçle renklenmektedir.

Saç RenkleriOrta Saç Renkleri: Orta Saç renkleri diye adlandırdığımız saç renklerinden kahve, kızıl , kestane, kumral Saç renkleri genel olarak orta asya bölgesinde çok yaygındır.  Bashsettiğimiz Saç renklerinin açık tonları çok fazla yaygın olan doğal saç renkleri değildir.

Saç Renkleri: Koyu Saç Renkleri: Koyu Saç Renkleri dediğimiz Siyah, Koyu Kestane, Koyu Kahverengi Saç Renkleri de yine güney yarım kürede yer alan afrika ülkelerinde, orta asya ve güney amerika ülkelerinde çok yygın olan saç renkleridir.  Ancak özellikle siyah saç renkleri sert coğrafi koşulların bulunduğu orta asya bölgesinde yoğundur.

DOĞAL SAÇ MODELLERİ RESİM GALERİMİZİ GÖRMEK İÇİN BURDAN BUYRUN…

SAÇ RENKLERİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN BU YAZININ DEVAMINI OKUYUNUZ…

 

YÜZ TİPİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ KONUSUNDA Kİ YAZIMIZIN DEVAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…

Yorum Yok

%d blogcu bunu beğendi: