Sarı Saçlarda Yaz Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sarı Saçlar İçin Yaz Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sarı Saçları en çok yaz aylarında korumak sorun olur. Bunun nedeni özellikle tatilde havuz aktivitelerinde, havuzlarda ki hijyeni sağlamak için kullanılan göz taşı denilen kimyasallar saç rengini doğrudan etkiler. Bunu tatile giden bir çok kişiden duyarız.

Sarı Saç Rengi

Sarı Saç Rengi

İşte “havuza girdim saçlarım yemyeşil oldu” gibi şikayetlerin temel nedeni Saçların özellikle nin elde edilmesi ve röfle ve balyaj gibi işlerler sırasında Amonyaklı Saç Rengi Açıcıcı ürünler kullanıldığından Saçlarda bulunan kırmızı sarı ve mavi pigmentler tamamıyla oreal dediğimiz açıcılarla açılarak beyaza doğru pigmentsiz hale getiriliyor.

Sarışın Saçlar

Sarışın Saçlar

Doğal olarak havuz suyunda bulunan renkli maddeler, iyice açılmış olan saç gözeneklerine daha çok temas ediyor ve saç rengi temas eden ve içine işleyen kimyasalın rengine bürünüyor.

Sarı Dalgalı Saç modeli

Sarı Dalgalı Saç modeli

Halk arasın da denilir. Bunun nedeni kuruluk değil protein eksikliği vardır. Bunu nasıl anlarız. Saçımızı ıslakken bir iki tel alarak saçımızın uzadığını görüyorsak saçlarımızda protein eksikliği vardır. Saçlarımız hiç esnemiyorsa nem eksikliği vardır.

Paris Hilton Sarı Saç Rengi

Paris Hilton Sarı Saç Rengi

Doğal olmayan ve açıcıların kullanıldığı saçlar normal olarak esneme yapar. Saçın normal olarak bir santimetre esnemesi çok normaldir. Kullanılan aktiviteler ve ürünlerden sonra esneme artıyorsa saçlarda protein eksikliği vardır.

Düz Sarı Saç modeli

Düz Sarı Saç modeli

Biz genel olarak hemen saçlarımız kuru diye nem artırıcı şampuanlar kullanırız. Oysa saçların neme değil proteine ihtiyacı varken biz daha çok nemlendirerek daha çok na sebep oluruz. Bu Saçların kuruluğu ve nemi konusunda bilinmesi gereken en önemli detaydır.

 

SARI SAÇLAR HAKKINDAKİ BÜTÜN YAZILARIMIZI GÖRMEK İÇİN BURAYA BAKINIZ…

 


Yorum Yok

%d blogcu bunu beğendi: