Kategori: KUAFÖRLER

Kıvırcık Saçlarım olsun

KIVIRCIK İSTİYORUMMMMM….

Hepimiz biliyoruz ki hiçkimse kendisinde olan şeyden memnun değildir. Ve hatta birçoğumuz başkasında olan, ama aslında onunda sahip olmayı istemediği şeyi isteriz. Örnek verecek olursak işte konumuz KIVIRCIK SAÇLAR…

Kıvırcık Saçlara sahip olan kızların yıllarca sacmodellerim.net’e yazdıkları yorumlardan anladığımız şudur ki Kıvırcık Saçı olupta, Kıvırcık Saçı seven hiçbir kız yok… :)

Tabi ki öyle değil. Kıvırcık olupta saçını seven çoktur ancak sürekli olarak hiçbir şekle girmeyen ve standarta bağlamış saçlara sahip olmayı istemiyorlar. Tabi ki bu durum dümdüz uzanan saçlara sahip kızlar içinde geçerli, banyodan çıkınca doğal bukleler haline dönüşen saçlara sahip kızlar için de geçerli ve sayamadığımız birçok saç tipi için geçerli.

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Her neyse… Sonuçta bu durum yukarıda da bahsettiğimiz gibi ”Herkes kendinde olmayan şeyi ister” sözünü doğrular nitelikte. Bizde bu yazımızda kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen kızlar için hem güzel ve tatlı bir saç modeli yayınlayalım hemde bu saç modelinin nasıl yapıldığını ve kim tarafından yapıldığını söyleyelim istedik. Bu saç modelini yapan Kuaför arkadaşımızın Facebook linkini yazımızın sonun da bulabilir, kendisi ile iletişime geçebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Geniş buklelere sahip bu kıvırcık modelini ben bile denemeyi düşünüyorum. Bu modeli denemek isteyenler Sayfayı Facebook’ta paylaşırlarsa kimler beğenmek istiyor görebiliriz.

Cesur ve Cezbedici
Bu saç modelini elde etmek için Maşa ya da bigudiler kullanabiliriz. Ancak Bigudiler ile saçlara şekil vermek oldukça uzun zaman istediği için daha kısa yol olan Saç Maşası ile yapmayı tavsiye ediyoruz. Ayrıca Kıvırcık saçlar kısa olursa bu kadar güzel görünmez. Bunun için öncelikle saçlarınız uzun olmalı ve uygun bir saç kesim modeli yapılmalıdır.
Saçlarınız Kıvırcık Saç Modeli uygulamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

1 – Saçlarınıza parlaklık vermek ve bunu korumak için saçınızın orta ve uç kısımlarına nemlendirici kullanın.
2 – Nemlendirici kullanırken Saç Köklerine dokunmamaya ve temas ettirmemeye dikkat edin.
3 – Saçlarınızın daha canlı ve dolgun görünmesi için uygun Saç Kremi ve Sampuan kullanın.
4 – Saçlarınıza maşa uyguladıktan sonra saçları sabitlemek için Sprey ya da jöleyi fazla aşırıya kaçmadan kullanın..

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Saçlarınıza Maşa çekerken mümkünse kalın ebatlı maşa kullanmaya dikkat edin. Bu saç modelini Orijinal Kıvırcıktan ayıran tek özellik kıvrımların bol ve geniş olmasıdır.

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Maşa uygulamasını saç tutamlarını ne kadar küçük  ayırarak yaparsanız saçlarınız da o kadar fazla kıvrım elde edebilir ve saçın böylesine güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Maşa uyguladığınız her tutamı kıvrımları çok gererek açmadan önce spreyle belirlediğiniz sabitlikte kalması için yeteri kadar spreyleyerek sıcak fön tutunuz.

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Bu saç modelinde isterseniz yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Saç Renginize uygun görünecek bir Tüylü Toka kullanabilirsiniz. Taşlı tokalar bu tür saç modellerinin arasında kaybolup gideceği için çok fazla dikkat çekici olmayacaktır.

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Saçlarım Kıvırcık Olsun Diyenlere

Sonuçta karşımızda böylesine güzel bir Kıvırcık Saç modeli ile kendini farklı hissedecek dostlarımız olacağını düşünüp gülümsüyor ve güle güle kullanın diyoruz. Bu Kıvırcık Saç Modelinin uygulayıcısı olan ve güzel İzmir şehrimizde faaliyet gösteren Kuaför Salonu VİCDAN COIFFEUR ‘a Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Benzer Kıvırcık Saç Modellleri Resim Galerisi  1

Benzer Kıvırcık Saç Modelleri Resim Galerisi 2

Sıradışı Gelinler

Gelin Saç Modelleri genel olarak klasik Topuz Saç Modelleri ya da açık ve uzun saç modellerinin uygulanmasından yapılır. Saçlarda duvaktan başka herhangi birşey de pek kullanılmaz. Oysa Gelinliğin üzerine kullanılabilecek öylesine güzel ve sıradışı saç modelleri ve aksesuarlar vardır ki görmeden nasıl olduğunu hayal etmek bile bazen zor gelebilir.

Genel olarak hep alışık olduğumuz tip ayakkabılar giydiğimiz zaman farklı bir ayakkabı modeli ayağımızda hiç hoş görünmeyebilir. Hatta çok absürt bile gelebilir. Ancak bir süre kullandıktan sonra aldığımız o ayakkabı belki de vazgeçilmezimiz olabilir.

İşte farklılık isteyenler için kullanılabilecek Gelin Saç Modelleri de böyledir. Tek fark Ayakkabı örneğinde verdiğimiz gibi Gelin Saç Modelinin sürekli kullanılabilecek bir saç modeli olmayışıdır. Ancak zaten Düğün ya da Gelinlik ‘te her zaman yaptığımız ve kullanılan şeyler olmadığı, özel olduğu için özel günleri farklı kılmak gayet hoş olacaktır.

Gelin Saçı Modelleri konusunda uzman olan birçok kuaför ve Saç Tasarımcısı var ülkemizde. Ancak bu Saç Tasarım uzmanları ve Kuaförler kimlerdir pek bilemeyiz. İşte bizde sizlere bu konuda yardımcı olmak için varız.

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

 

Üstteki modelde gördüğümüz Örgülü Saç Modelinde Gelinlik üzerine harika bir görünüm elde edilmiş. Saçlar Sepet Saç Örgüsü şeklinde örülmüş ve üzerine tülden çiçekler uygulanarak hareket kazandırılmış. Böylece hem bir farklılık yaratılmış hemde Gelin için Akılda kalıcı sıradışı bir güzellik oluşturulmuş. Sepet Saç Örgüsü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım yazımızı okumak için tıklayınız.

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Üstteki Modelimizde görmüş olduğunuz gibi Saç Modelimiz çokta sıradışı olmasa bile kullanılan Taç saçlara ve modelimize bir hareket katmış. Küçük ve yüksek şekildeki Savarovski taşlarla süslenmiş bu Taç, ön kısımdan alın bölgesine doğru sarkan şekli ile uzakdoğunun otantik havasını yaratmış.

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Bir üstte görmüş olduğumuz Saç Modelinde Saça uygulanan kabarık ve yüksek topuz modeli için kullanılan Taç ise alın kısmını tamamen kapatan, büyük taşlar ve incilerle yapılmış geniş hacimli bir taçtır. Bu taçta yine saç modeline otantik uzakdoğu gelinleri havası katmış olup oldukça hoş bir görüntü sergilemiştir.

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Yukarıda görülen Gelin Saç Modelinde kullanılan su dalgası saç modelleri, saç üzerine kullanılan yüksekçe ve geniş bir fiyonk, çevresinde kullanılan duvak tülü ile bütünleşmiş ve gayet hoş ve farklılık yaratan bir model meydana gelmiş. Bu tür Gelinbaşı fiyonkları genel olarak Afrika kültüründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak Avrupalılarında çok rağbet ettiği modellerdendir.

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Sıradışı Gelin Saç Modelleri

Sıradışı Gelin Saç Modelleri konusunda halen Avrupalılar tarafından da çok kullanılan ve çok şık görünen bu Gelin Saç modeli Retro Saç Modelinin üzerine kullanılan küçük ve yuvarlak bir şapka ile ve boyun kısmında kullanılan dağınık ancak simetrik olarak dizilmiş inci taneli kolye ile harika bir bütün olmuş.